Hotel Popelka
Hotel Popelka klidné prostředí nedaleko od centra
Hotel Popelka
Hotel Popelka Lobby hotelu
Hotel Popelka
Hotel Popelka Terasa - relaxace na letní terase
Hotel Popelka
Hotel Popelka Apartmán – komfort a pohodlí
Hotel Popelka
Hotel Popelka Recepce – vstřícný personál

Rezervace online

Datum příjezdu: Nocí: Počet dospělých: Přístupový kód/ IATA kód :

Zrušit | Volby/Jazyky

Lokalita

Příjemný, účelně a moderně zařízený čtyřhvězdičkový hotel Popelka se nachází ve velmi klidné a zelení obklopené části Prahy 5

Adresa:

Na Popelce 215/12
150 00  Praha 5
Česká republika
 
Hotel Popelka je ideálním výchozím bodem pro nejrůznější aktivity, o čemž svědčí i dobrá dopravní dostupnost.
 
MHD
Tramvajová zastávka U Zvonu je od hotelu vzdálena 200 m (přibližně 5 minut) 
Stanice metra Anděl se nachází pouhých 10 minut.
 
Autem
Pokud k nám přijedete osobním automobilem, stačí do navigačního přístroje zadat níže uvedené souřadnice, které vás spolehlivě do hotelu dovedou.
(50°4’8.351″N, 14°23’6.36″E)
Hotel disponuje vlastním uzavřeným parkovištěm, které je hostům poskytováno zdarma.
 
Vlakem
Pokud přijedete na Hlavní nádraží, stačí nasednout na tramvaj č. 9, která vás zaveze až na zastánku U Zvonu. Můžete však zvolit i cestu metrem na I.P.Pavlova, odkud jezdí tramvaje č.10 i č.16, a ty vás také dovezou až k zastávce u hotelu.
Pokud si však přejete, rádi vám zajistíme taxi, která vás pohodlně přiveze až před hotel. Cena činí 500,-Kč.
V případě zájmu neváhejte kontaktovat naši recepci.
 
Letadlem
Z letiště jezdí autobus č.100 na Zličín, odkud se metrem(linka B)dostanete na Smíchov(zastávka Anděl) a poté tramvají směr U Zvonu.
I z letiště pro vás rádi zajistíme pohodlný transport přímo k hotelu za speciální cenu.
 
 
OKOLÍ HOTELU
 
Hotel Popelka je situován ve velmi klidné a zelení obklopené části Prahy 5, v blízkosti pětihvězdičkového nákupního a zábavního centra Nový Smíchov a jen pár minut od historické části Prahy. V okolí hotelu se vyskytuje mnoho parků jako je například Bertramka se svým muzeem W. A. Mozarta, Husovy sady a nedaleká Ladronka vhodná k různorodým sportovním aktivitám. Na své si přijdou ale i fanoušci golfu, jelikož pouhých 5 minut od hotelu je krásné golfové hřiště. Mezi další zajímavosti v blízkosti hotelu Popelka patří Strahovský stadión, jenž je svou rozlohou největším stadiónem na světě.
 
BERTRAMKA
Bertramka je usedlost nacházející se v Praze na Smíchově. Původně na jejím místě stával starý dřevěný viniční domek. Místo něj byla na konci 17. století postavena z lomové opuky nová usedlost pojmenovaná po Františku z Bertramu, který byl už jejím třetím majitelem – získal ji v dražbě roku 1743. Později nechal usedlost upravit na letovisko po vzoru předměstských vil. V roce 1784 ji koupila operní pěvkyně Josefína Dušková se svým chotěm Františkem Xaverem Duškem. Jejich hostem zde byl v letech 1787 a 1791 Wolfgang Amadeus Mozart, který zde dokončoval operu Don Giovanni před její pražskou premiérou.
Usedlost tvoří areál, jehož hlavním objektem je obytná budova obrácená hlavním průčelím do dvora. Hlavními viditelnými prvky této stavby jsou předsunuté dvojramenné schodiště a lodžie. Jižní krátké čelo budovy se otevírá do prostoru stoupající zahrady. Naproti je stodola s třípatrovým špýcharem. Hned vedle domu stojí přízemní část bývalého viničného lisu se silným zdivem. Místo něj je dnes zde Památník Wolfganga Amadea Mozarta a manželů Duškových se stálou expozicí. Celý objekt prošel rekonstrukcí v roce 1956 u příležitosti 200. výročí Mozartova narození. Další opravy proběhly v letech 1986 a 1987. Usedlost, která je od roku 1964 památkově chráněna, se nachází v Mozartově ulici č. p. 2.
 
http://www.bertramka.cz/stala-expozice
 
LADRONKA
Rozsáhlé travnaté pláně s dominantou bývalé usedlosti na rozhraní Břevnova, Vypichu a Motola se staly vyhledávaným místem lidí všech věkových kategorií, pro které se zde nabízí množství možností, jak strávit volný čas.
Po rozsáhlé obnově celého areálu, který zahrnoval především rekonstrukci cest, úpravu zeleně a následně i samotného zchátralého objektu, se totiž Ladronka stala lokalitou, kde se nerušeně vedle sebe mohou pohybovat jak starší občané, tak teenageři i zcela malé děti, a to doslova v létě v zimě.
Již zmíněné upravené cesty totiž nabízejí komfort jednak pro pěší a matky s kočárky, radost ale přinesly zejména in-line bruslařům, pro které jsou zdejší dráhy jednou z mála pražských možností, kde svou zálibu provozovat. Samozřejmě místo je tu i pro cyklisty a ti nejmenší tu užijí i koloběžku nebo tříkolku.
K odpočinku je pak možné využít množství laviček, které lemují všechny cesty, nebo restauraci Ladronka s posezením uvnitř i na venkovní zahrádce, u které je nové dětské hřiště. Pro malé děti je v usedlosti každou neděli připraveno také divadelní představení od 16 hodin.
V nitru restaurace se navíc ukrývají bowlingové dráhy, ty je si ale třeba raději rezervovat.  Část objektu slouží jako půjčovna kol a bruslí i s dalším potřebným příslušenstvím, popřípadě i potřeb na pétanque nebo badminton. Nabízejí zde i výuku in-line bruslení. Otevírací doba se řídí zejména počasím, otevřeno bývá do prázdnin od 14 do cca 20 hodin, přes prázdniny od 10 do 21 hodin. V zadní části areálu, skoro až u Spiritky, jsou placené tenisové kurty, starší dětské hřiště a asfaltový plac s basketbalovým košem. V zimě je areál ideální pro běžkaře.
Každoročně se zde koná také několik kulturních nebo hudebních akcí, ať už jde o pálení čarodějnic, nebo třeba o podzimní festival volného času.
V letošním roce zde navíc přibude nový, přibližně jeden kilometr dlouhý okruh pro pěší, cyklisty i bruslaře, který se napojí na již existující. Bruslaři a pěší se budou moci současně přemístit i podchodem pod Kukulovou ulicí na protější Vypich, kde se staví nové obchodně-kulturní centrum.
V blízké budoucnosti by měl být celý areál propojen ještě s protější oborou Hvězda a z druhé strany s Petřínem tak, aby mohl člověk projít celou trasu bez toho, že by musel překonávat silnici.
 
HUSOVY SADY
Nacházejí se při rušné Vrchlického ulici na severním svahu košířských vrchů. Mají rozlohu 3,4 hektaru. V rovinaté části parku naleznete dětské hřiště s mnoha prolézačkami a pískovištěm. Cesty, které různými směry křižují svah, jsou zpevněné dřevěnými kládami, které udržují zeminu a umožňují tak návštěvníkům procházet se hustým porostem stromů a keřů. V sadech taky stojí pomník, který byl postaven roku 1927 podle návrhu architekta Aloise Wachsmanna. Bustu Jana Husa vytvořil sochař Karel Pokorný.
 
STRAHOVSKÝ KLÁŠTER
Strahovský klášter je nejstarší premonstrátský klášter v Čechách, založený roku 1143, a jedna z nejvýznamnějších architektonických památek České republiky. V klášteře, který byl po roce 1990 obnoven, sídlí také Památník národního písemnictví, součástí kláštera je slavná Strahovská knihovna a obrazárna.
 
http://www.strahovskyklaster.cz/webmagazine/page.asp?idk=261
 
VÝLETY
 
Rádi pro vás zajistíme výlety:
 
Praha 
 • Pražský hrad
 • Výlety lodí po Vltavě s obědem či večeří
 • Židovské město
 • Zoologická zahrada
 • Botanická zahrada
 
Mimo Prahu
 • Karlštejn
 • Kutná Hora
 • Plzeň 
 • Český Krumlov
 • Konopiště
 • Terezín atd.
 
Nabízíme Vám také vstupenky na koncerty, do divadel, do kin apod.
 • Národní divadlo
 • Národní opera
 • Černé divadlo
 

Aktuality

REKONSTRUKCE HOTELU

Od 01.06.2020 probíhá v hotelu POPELKA**** rekonstrukce. O znovuotevření vás bu..

» více aktualit «

Transport z/na letiště

Objednejte si taxi Speciální cena: 600,-Kč
V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat na tel. čísle:
+420 251 115 000


Počasí

In-počasí


Booking.com - Hotel Popelka

Partneři

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich
používáním souhlasíte. Další informace
Hotel Popelka v Praze hodnocení